Oproep lokaal activeringspact
De Vlaamse regering heeft de ambitie om meer mensen aan de slag te krijgen en zet een werkzaamheidsgraad van 80% voorop. Om dit te bereiken wordt er ook gekeken naar mensen die momenteel niet beroepsactief zijn.
Doel en inhoud
Via de oproepen Lokaal Activeringspact (LAP) wil de Vlaamse Regering lokale besturen financieel stimuleren om meer equivalent leefloongerechtigden te activeren naar werk dan het Vlaamse gemiddelde van 20%.
De eerste oproep van het Lokaal Activeringspact werd gelanceerd op 1 december 2023 en liep op 30 november 2024 af. Hiervoor tekenden 115 lokale besturen in om samen 15.445 leefloongerechtigden aan werk te helpen. Voor deze lokale besturen kende de Vlaamse Regering een budget van 7.022.516,00 euro toe. Voor de tweede oproep van het Lokaal Activeringspact tekenden 195 lokale besturen in, wat neerkomt op een vertegenwoordiging van 65,7% van alle Vlaamse lokale besturen. Samen streven ze ernaar om 8.520 leefloongerechtigden te activeren bovenop het Vlaamse gemiddelde, wat neerkomt op een totaal engagement van 16.611 leefloongerechtigden. Hun doelstelling is om 41,1% van hun leefloongerechtigden aan het werk te krijgen of 21,1 procentpunten meer dan het Vlaamse gemiddelde van 20%.
De tweede oproep loopt nu sinds december 2024 en loopt door tot eind november 2025 voor een budget van 8.444.078,00 euro. Met de extra middelen kunnen de besturen bijvoorbeeld jobbeurzen, bedrijfsbezoeken of rondleidingen in maatwerkbedrijven organiseren. De lokale besturen kunnen ook investeren in mobiliteitsoplossingen bijvoorbeeld door fietsen ter beschikking te stellen of te investeren in fiets- en rijlessen. Daarnaast moeten de extra middelen ook bijdragen aan een betere samenwerking tussen verschillende instanties op lokaal niveau.
Deelnemende gemeenten
Meer info en vragen
Contacteer het Departement Werk en Sociale Economie via het telefoonnummer: 02/553.06.22 of via e-mail: duurzaam.ondernemen@vlaanderen.be(opent in uw e-mail applicatie).
U kunt ook contact opnemen met: